کنسرت های تبریز

به یک اجرای زنده موسیقی در مقابل عده ‌ای تماشاگر کنسرت گفته می‌شود. اجرای یک کنسرت می ‌تواند به وسیله یک گروه، مانند یک ارکستر و انواع نوازندگان انجام گیرد.

🎯 لیست تمام کنسرت های تبریزجدیدترین لیست به همراه تاریخ و سانس ها
💎 امکان خرید تلفنی و اینترنتی بلیطبله، به همراه پشتیبانی 24 ساعته آنلاین
⏱ امکان انتخاب صندلی اختصاصیانتخاب صندلی های سالن، بالکن و اختصاصی VIP
👤 چگونه اعتماد کنیم؟سایت تبریز هاب ثبت شده است و دارای نشان اعتماد است.

تعداد زیادی از هنرمندان و خواننده های مطرح و سطح یک ایران و بین المللی همیشه جایگاه خاصی برای برگذاری کنسرت های متعدد در تبریز داشته اند، زیرا همیشه در تبریز از همه خواننده ها و کنسرت ها استقابل پرشور و بی نظیری شده است به همین دلیل خواننده ها هم نام تبریز و مردم آن را هیچ گاه از ذهن و لیست خود فراموش نمی کنند.

در تبریز علاوه بر خواننده های داخلی و ایرانی همیشه خواننده های خارجی و خواننده هایی از کشور های همسایه به ایران برای انجام کنسرت آمده اند و در اتمام کنسرت های خود ابراز علاقه و هیجان کرده اند از فضای خارق العاده آن سالن و افراد حاضر در سالن.

از اولین کنسرت های برگزار شده در تبریز می توان به:

 • کنسرت استاد حسین علیزاده با آواز استاد محمد معتمدی و گروه هم آوایان با 12 نفر اعضا اشاره کرد که در 2 بخض راست پنجگاه و چهارگاه در سالن تالار پتروشیمی تبریز در دی سال 1394 برگزار شد و این کنسرت با استقبال بی نظیری همراه بود.
 • کنسرت گروه شمس، تنها با گل‌ها با خوانندگی اتابک عطری به نحوه احسن در سالن تالار پتروشیمی تبریز سال 93 اجرا شد و در ذهن تماشاگران و حضار سالن ثبت شد.

از کنسرت های پر تماشاگر و خاص اجرا شده در تبریز نیز می توان به:

 • کنسرت اشوان در سال 1401 در مرکز همایش های بین المللی تبریز بود که در عرض چند دقیه تمامی بلیط های این کنسرت به فروش رفت که این حاصل علاقه مردم پرشور تبریز به موسیقی و آهنگ های ایرانی است.
 • کنسرت محمد علیزاده در سال 1401 در سالن تالار پتروشیمی تبریز اجرا شد و همانند کنسرت های دیگر تمامی بلیط های این کنسرت نیز در عرض چند لحظه به صورت کامل به فروش رفت و در ذهن ها ثبت و ماندگار شد.

انواع کنسرت ها در تبریز

انواع کنسرت های تبریز

انواع کنسرت وجود دارد که در تبریز نیز انواع متعددی از این کنسرت ها اجرا شده اند:

 1. کنسرت موسیقی ایرانی
 2. کنسرت خنده
 3. کنسرت ارکستر
 4. کنسرت های موسیقی بین المللی
 5. کنسرت موسیقی سنتی
 6. کنسرت های اپرا
 7. کنسرت سمفونیک/ فیلارمونیک
 8. چندین نوع و سبک متفاوت دیگر

بیایید باهم چندین نوع از سبک های کنسرت که در بالا برای شما نام بردیم را که در تبریز برگزار شده اند را بررسی کنیم.

1.1 کنسرت های موسیقی ایرانی که خود این شاخه در چندین نوع سبک متفاوت انجام شده است: پاپ، سنتی، گروهی، بی کلام، آذری، محلی و تلفیقی.

1.2 کنسرت های پاپ خاصی و متعددی در تبریز اجرا شده که همیشه استقبال بی نظیری در بر داشته اند و در تمام ایران زبان زد خوانندگان و هنرمندان بوده اند.

 1. کنسرت های خنده همیشه یکی از پر بیننده ترین های کنسرت موجود در دنیا بوده اند چون موجبات شادی و خنده در زمان و مکان های متفاوت بوده اند، تبریز و ایران نیز از این قاعده مستسنی نیستند چون هر موقع که یک کنسرت خنده در تبریز اجرا شده است با استقبال زیادی مواجه شده است به صورت پیاپی تمدید شده است. از کنسرت های خنده اجرا شده در تبریز می توان به کنسرت حسن ریوندی و اکبر اقبالی اشاره کرد.
 2. کنسرت ارکستر فیلارمونیک اجرای آواز فرشید بزرگی و ناصر عطاپور که با رهبری یاشار شادپور همراه بود در سال 1398 در سالن همایش های بین المللی تبریز اجرا شد که در این کنسرت همزمان 85 نفر موسیقی دان شرکت داشتند، 12 قطعه موسیقی در این ارکست اجرا شد که به ترتیب چهار قطه ترکی، چهار قطعه فارسی، دو قطعه ارکسترال و دو قطعه به صورت میکس فارسی و ترکی اجرا شد.
 3. کنسرت های موسیقی بین المللی در تبریز تلاش های فراوانی برای برگزاری کنسرت های خارجی و بین المللی شده است اما به دلیل محدودیت ها و موارد غیره این تعداد زیاد محدود شده است به چندین کنسرت.
 4. کنسرت موسیقی سنتی هموراه بینندگان خاص خود را داشته است و سبک خاصی در میان سبک های متعددی از کنسرت ها است. از خوانندگان موسیقی سنتی می توان به استاد همایون شجریان، استاد علیرضا قربانی، استاد حسن عبدالعظیم زاده و دیگر اساتید برتر این سبک موسیقی اشاره کرد.
 5. کنسرت های اپرا یا موسیقی اپرا هنری است که بر روی یک سکو یا سن نمایشی که هماهنگ و سازگار با موسیقی ساخته شده‌است، انجام می‌گیرد گویند که در ایران در این حیطه گروه و افراد انگشت شماری این سبک را به بهترین نحو انجام می دهند: پرواز همای.

سالن های کنسرت تبریز

سالن کنسرت باید دارای قابلیت های خاصی اعم از ظرفیت بالا، نداشتن ستون، داشتن سیستم صوتی مناسب، قابل دسترسی به خیابان های اصلی، داشتن پارکینگ اختصاصی برای حضار و غیره است. زمانی که یک سالن تمامی موارد بالا را همراه چند مورد خاص دیگر داشته باشد میتواند یک گزینه مناسب و عالی برای برگزاری انواع کنسرت ها باشد.

مرکز همایشهای بین المللی تبریز

مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز

مرکز همایش های بین المللی تبریز بزرگترین مکان وفضا برای برگزاری جلسات یا کنسرت و همایش ها در تبریز می باشد. این سالن در یکی از بهترین لوکیشن های تبریز یعنی شهرک خاوران قرار دارد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی شهرداری منطقه 9 قرار دارد و به آسانی می توانید از اتوبان یا جاده های نزدیک به آن استفاده کنید. این مکان در 3 تلاش بی وقفه بسیج سازندگی و قرار گلاه قائم ارتش و چندین مهندس ناظر با مبلغی تقریبا برابر با 60 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

از جمله نکات مثبت متعدد این سالن می توان به: ظرفیت1500 نفری این سالن، داشتن سالن و قسمت VIP، پارکینگ برای پارک 500 خودرو، تعبیه 4 عدد پله برقی و 2 عدد آسانسور برای میهمانان، فضای لوکس و زیبا، سیستم صوتی به روز و جالب، رستوران و کافی شاپ از جمله امکانات این مرکز می باشد.

هتل لاله پارک (کایا)

کنسرت های تبریز در هتل kaya

هتل کایا دومین سالن با ظرفیت بالا و شیک در تبریز می باشد که در سال 1395 به بهره برداری رسید و از آن روزه تا به الان شاهد چندین کنسرت بزرگ توسط هنرمندان مطرح کشور و بین المللی بوده است. این هتل دارای 14 طبقه بنای شیک و به روز است که دارای چندین سالن در متراژ های مختلف است.

سالن لاله بزرگ: امکان چینش چندین مدل صندل ها، بیشترین ظرفیت این سالن 1300 نفر و کمترین آن 210 نفر است.

سالن لاله یک: دارای دو عدد ویدئو پروژکتور، چنیش های مختلف صندلی با ظرفیت 140 الی 900 نفره.

از جمله نکات مثبت متعدد این سالن می توان به: دسترسی آسان به فرودگاه و مراکز تفریحی و گردشگری، ویو ابدی، فضای شیک و زیبا، پارکینگ اختصاصی، کادر مجرب و آموزش دیده و چندین سالن مختلف.

تالار پتروشیمی تبریز

سالن کنسرت پتروشیمی تبریز جزو اولین سالن های برگزاری کنسرت بوده است، که ظرفیتی بالغ بر 610 نفر را دارد که در قسمت همکف 405 نفر و بالکن 205 است. این مرکز هم برای برگزاری جشن عروسی، کنسرت، همایش و …. تعبیه شده است.

از جمله نکات مثبت متعدد این سالن می توان به: امکان برگزاری مراسمات مختلف، دارای مراکز تفریحی، امکان دسترسی به مرکز شهر و پارکینگ اختصاصی و بزرگ.

امیدواریم اطلاعات ارائه شده در سایت تبریز هاب کمک کرده باشد تا بتوانید یک انتخاب ساده و راحتی داشته باشید.

نحوه خرید اینترنتی بلیط کنسرت در تبریز؟

در ابتدا کنسرت مورد نظر را انتخاب کرده و سپس صندلی خود را انتخاب کنید و از آزاد بودن آن اطمینان حاصل فرمائید؛ پس از پرداخت بلیط برای شما به صورت PDF ارسال می گردد.

کنسرت های تبریز در کدام سالن ها برگزار می شود؟

کنسرت های تبریز بیشتر مواقع در سالن مرکز همایش های بین المللی تبریز، هتل لاله پارک (کایا) و هتل پتروشیمی تبریز برگزار می شود.

قیمت کنسرت هایی که در تبریز برگزار می شوند، چگونه است؟

قیمت کنسرت های تبریز از بازه قیمتی 100 هزار تومان برای صندلی های موجود در بالکن الی 500 هزار برای صندلی های VIP تعبیه شده است.