4.8/5

آداب کنسرت رفتن چیست؟

شرکت در کنسرت آداب و قوانین خاص خود را دارد که باید در رعایت آنها جدی باشیم تا هم خودمان و هم بقیه حضار از آن اجرا و کنسرت لذت کافی را ببرند. پس بیایید با یکدیگر این قوانین مهم حضور در سالن کنسرت را بررسی کنیم تا مشکلی برای دیگران و خودمان پیش نیاید.

خوردن خوراکی در سالن

شما در اولین مرحله نباید به صورت کلی خوراکی را درون سالن با خود وارد کنید چون مثلا خوردن خوارکی مانند چیپس که صدای زیادی تولید می‌کند می‌تواند یک کنسرت موسیقی بی‌کلام را برهم بزند. خوردن خوراکی‌هایی مانند: بستنی، چیپس، ساندویچ، غذاهای بودار و چندین مدل خوراکی دیگر که امکان زمین ریختنشان و یا تولید صدایشان زیاد باشد ممنوع است.

تایم حضور در سالن کنسرت

شما باید همیشه تقریبا 20 الی 40 دقیقه قبل از شروع تایم کنسرت و اجرا در سالن حضور داشته باشید تا نظم سالن را برای یافتن و نشستن در صندلی خود برهم نزنید. همیشه شرایط ترافیک و هوایی شهر را برای رفتن به سالن کنسرت در نظر بگیرید تا در ترافیک‌های سنگین کلان شهر را گیر نکنید تا بتوانید از وقت و هزینه‌ای که برای این کنسرت کنار گذاشته‌اید نهایت استفاده را برده باشید.

عکاسی و فیلمبرداری غیرمجاز در سالن

در بعضی کنسرت‌ها و اجرا‌ها هیچکس بجز خود مسئولین سالن و برگزار کننده‌های آن کنسرت حق عکاسی و فیلمبرداری را ندارند. اگر این سوال ذهن شما را درگیر کرده و دلیل آن را نمی‌دانید باید در جواب این سوال خدمت شما عرض کنیم که: در بعضی کنسرت و اجرا ها شخصیت های سیاسی و مهمی به هر دلیل حاضر می‌شوند که بنا به دلایل امنیتی نباید از آن ها عکس یا فیلمی به بیرون از آن سالن پخش شود. در بعضی اوقات نیز به دلیل فروش اشتراک تماشای آنلاین کنسرت نیز نباید از آن اجرا فیلمی گرفته شود.

مقاله پیشنهادی: فواید و مزایای رفتن به کنسرت

رد شدن از گیت و بازرسی بدنی توسط بادیگارد‌ها

در تمامی کنسرت‌ها و اجرا‌های سرتاسر دنیا و ایران همیشه گیت ها و بادیگارد هایی برای بازرسی بدنی تعبیه می‌شود تا از وارد شدن بمب ها و صلاح های سرد و گرم به داخل آن مکان به دلایل امنیتی و حفظ جان حضار و شما مراقبت کنند. پس در زمانی که با اینگونه اقدام امنیتی روبرو شدید نیاز به نشان دادن هیچگونه واکنش تند نیست و اجازه دهید تا ماموران امنیت سالن به کار خودشان برسند.

عمده دلایل دیگر که باید در کنسرت ها و اجرا ها رعایت شوند

دلایل فراوان و متعدد دیگری نیز وجود دارد که باید در زمان اجرای کنسرت و موسیقی باید رعایت شود. در این قسمت به آنها می پردازیم:

  1. همخوانی نکردن تا زمانی که خواننده خودش از شما درخواست نکند.
  2. رفت و آمد غیر ضروری و بیهوده که باعث برهم خوردن نظم سالن و کنسرت می‌شود.
  3. نشستن در صندلی که خودمان از سایت فروش بلیط آن را انتخاب و خریداری کرده ایم و رعایت این نکته که هر کس صندلی ای را با توجه به انتخاب و هزینه که کرده است دارد.
  4. به صورت خودجوش از تشویق در بعضی کنسرت ها و اجرا ها شدیدا خودداری کنید چون تشویق در این نوع اجرا ها باعث برهم خوردن نظم آن ها می شود.
  5. به سمت سِن و محل اجرا و قرار گیری خواننده حمله ور نشوید چون بادیگارد ها هرگز اجازه این کار را به شما نخوهند داد.
  6. سعی کنید همیشه قبل از ورود به سالن گوشی های خود را قفل و در حالت بدون صدا قرار دهید.
  7. تهیه بلیط براي افراد بالای 4 سال حتما الزامیست.
  8. استعمال دخانیات در سالن اصلی برنامه ممنوع است و از ورود آنها به داخل جلوگیری می‌شود.

نحوه خرید بلیط کنسرت

شما برای خرید بلیط کنسرت های تبریز روش های فراوانی را در اختیار دارید اما توصیه ما به شما خرید بلیط از سایت تبریز هاب می‌باشد که هم می‌توانید: نوع کنسرت، خواننده، سبک موسیقی، نوع صندلی، قیمت بلیط و هر گونه مورد مربوط به خرید بلیط را انتخاب نمایید، و از تخفیفات ویژه تبریز هاب برای خرید بلیط و یا هر گونه خدمات موجود در خود این سایت استفاده نمایید.

کنسرت امروزه به یک تفریح ساده و کم هزینه تبدیل شده است که محلی برای تخلیه انرژی است که یک حس و حال خاصی برای شما به همراه خواهد داشت. اما شرکت و حضور در این نوع کنسرت و اجرا ها شرایط خاص خود را دارد که حتما باید تمامی ان قوانین را رعایت کنیم تا با مشکلی روبرو نشویم و از محل انجام کنسرت اخراج نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *